Przyczepy kempingowe, kampery

Dla tych, którzy uwielbiają podróżować kamperami, przyczepami kempingowymi lub kamperami, oferujemy rozwiązania ogrzewania powietrznego i płynnego, które przedłużą sezon podróży.

Nagrzewnice powietrza AUTOTERM Air 2D i AUTOTERM Air 4D pozwolą Ci podróżować komfortowo, dostarczając ciepłe powietrze w zimnych porach roku i osuszając kabinę w wilgotnym klimacie.

Te dwie nagrzewnice powietrza są najczęściej stosowane w tego typu pojazdach:

AUTOTERM Air 2D o mocy 2 kW – małe przyczepy kempingowe i kampery
AUTOTERM Air 4D o mocy 4 kW – duże kampery i średniej wielkości kampery

Ponieważ obie nagrzewnice są małe, możesz zainstalować nagrzewnicę w podłodze i prowadzić gorące powietrze przez przewody powietrzne, oszczędzając w ten sposób więcej miejsca. Miejsca montażu mogą się różnić w zależności od pojazdu.

Podgrzewacze cieczy AUTOTERM Flow 5D/5B i AUTOTERM Flow 14D, które są używane przede wszystkim jako podgrzewacze silnika, mogą być również instalowane razem z małymi systemami grzejników, aby skutecznie ogrzać kamper lub samochód kempingowy.

Grzałki te mogą być również wykorzystywane do ogrzewania małych systemów kotłowych, które pozwalają mieć ciepłą wodę z kranu lub prysznica.

Dwa najczęstsze miejsca montażu podgrzewaczy cieczy:

  • Komora silnika: Jeśli jest używana jako podgrzewacz wstępny silnika
  • Podłoga pojazdu lub dodatkowa komora: Jeśli jest używana do ogrzewania grzejników lub systemu kotłowego

Oba rozwiązania grzewcze charakteryzują się dużą oszczędnością paliwa i mogą być zasilane paliwem bezpośrednio ze zbiornika pojazdu.