Samochody osobowe i dostawcze

Wszystkie samochody lub pojazdy użytkowe mają układ chłodzenia/ogrzewania, od którego zależy wydajność silnika lub gorącego powietrza do przedziałów pasażerskich. W zimie lub w zimnym klimacie zimne silniki zużywają więcej paliwa. Ponadto często skraca się żywotność silnika, który nie pracuje w optymalnej temperaturze pracy.

Podgrzewacz cieczy AUTOTERM Flow 5D/5B przeznaczony jest do samochodów osobowych i dostawczych. Działa poprzez wstępne podgrzewanie bloków silnika poprzez zastosowanie układu chłodzącego, co zwiększa efektywność paliwową i zatrzymuje silnik przed zimnem, co w efekcie wydłuża żywotność silnika.

Ponieważ ciepło dostarczane do przedziału pasażerskiego zależy również od temperatury układu chłodzenia, AUTOTERM Flow 5D/5B może go podgrzać i dostarczyć do przedziału gorące powietrze, które odmraża szyby, gdy silnik jest wyłączony.

Do przedziałów ładunkowych przewożących produkty wrażliwe na wilgoć i temperaturę oferujemy nagrzewnicę powietrza AUTOTERM Air 4D. Zespół grzejny o mocy 4 kW wytwarza gorące powietrze, które można ustawić na wybraną temperaturę, jeśli jest wyposażony w panel sterowania PU-27 z wbudowanym termostatem.

Ogrzewanie powietrzne

Oferowane przez Autoterm nagrzewnice powietrza to niezależne, zasilane olejem napędowym systemy grzewcze, które można łatwo i wygodnie zamontować lub doposażyć w pojeździe.

Ogrzewanie wodne

Oferowane przez firmę Autoterm nagrzewnice wodne, to niezależne, zasilane olejem napędowym systemy grzewcze, które można łatwo i wygodnie zainstalować lub doposażyć w pojeździe. W większości przypadków nagrzewnica jest połączona z układem chłodzenia pojazdu lub (w przypadku łodzi lub kampera) z układem centralnego ogrzewania.